ОСНОВНА ЧАСТИНА. Розділ 3


Дочка сина «ворога народу». Запізніле переосмислення.
Уже в процесі роботи над проектом несподівано виявилась іще одна лінія дослідження. Онука Харлантія Галина Іванівна Петрівна, пригадала, як її, відмінницю й активну ученицю відмовились брати на екскурсію до Москви у далекому 1970 році. Ковтаючи сльози від образи й несправедливості вона все допитувалась, чому так сталось, але дорослі лиш розводили руками і казали, що вона зрозуміє це пізніше.
Хтось із сусідів прямо казав, що її мати не працювала у місцевому господарстві. Та це звучало непереконливо. На той час чимало односельців влаштувались на роботу на гірничо-добувне підприємство поруч із селом. Та й колгосп було вже реорганізовано у радгосп – державне сільськогосподарське підприємство.
Тим часом, успішно закінчивши школу,  Галина Іванівна їде на навчання до тітки Марії у Дніпродзержинськ. По закінченню навчання її подруги влаштувались на практику на хімічний завод. Підприємство було секретне, підпорядковане оборонному відомству. Всі практиканти проходили ретельну перевірку і чекали дозволу на роботу в умовах підвищеної секретності. Найдовше чекати довелося Галині. Допуск вона отримала з великою затримкою та й то у допоміжні  цехи. Тітка  Марія, член КПРС, з легкістю прояснила ситуацію: ти донька сина «ворога народу».
Тоді ж до Галини Іванівни прийшло розуміння тієї історії з дитинства. Вона не потрапила на екскурсію до Москви саме через те, що мала «неблагонадійного» батька.
Таким чином, навіть через багато років влада продовжує з підозрою і недовірою ставитись до членів сімей із «заплямованою репутацією». Методи впливу на них стали майже непомітними, обережними, прихованими. Проте вона не випускає з поля зору тих, хто може бути потенційно небезпечним.


Немає коментарів:

Дописати коментар